Temel Uçak Eğitimi

Project Description

Proje Adı: Temel Uçak Eğitimi – Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemi

Hedef:

Temel Uçak Eğitimi Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sisteminin hedefi, Türk Hava Kuvvetleri KT-1T ve T-38M pilotlarına eğitim desteği verip  onları eğitim programlarında (uçak sistemleri, ek sistemler, acil durumlar vb.) eğitmenin yardımıyla veya yardımı olmadan simülatörlere ve gerçek uçuşlara hazırlamaktır.

Ana Yüklenici: HAVELSAN A.Ş

Son Kullanıcı: Türk Hava Kuvvetleri

Sözleşme Tarihi: 05.11.2013

Durum: Onüç demo setinden üç tanesi tamamlandı ve müşteriye son değerlendirme için sunuldu. Diğer on demo seti için tasarım ve geliştirme evresi devam ediyor.

Bu üç setle birlikte ön kabul testi Haziran 2014`e planlandı.

  • Services:

    • cbt

BITES HAKKINDA

BİTES Savunma ve Havacılık, 100 kişilik uzman kadrosu ile milli ve yüksek teknoloji odaklı bir savunma sanayi şirketidir. Gerekli uluslararası sertifikalara sahip olan BİTES; Yapay Zekâ, Sürü Zekâsı, Robotik Sistemler, Giyilebilir Teknolojiler, Artırılmış Gerçeklik, Görüntü ve Sinyal İşleme gibi teknoloji alanlarında çok daha yenilikçi projeleri gerçekleştirmek maksadıyla, 2015 yılında AR-GE Merkezi unvanını da alarak çalışmalarını sürdürmektedir. BİTES Savunma ve Havacılık hâlihazırda; Savunma, havacılık ve uzay endüstrilerinin gereksinimlerine yönelik Eğitim/Simülasyon çözümleri, Artırılmış Gerçeklik altyapı ve uygulamaları, Küresel İstihbarat ve Uzaktan Algılama yazılımları ile görev kritik sistemler için gömülü yazılımlar geliştiren teknoloji tabanlı yenilikçi bir şirkettir.


İLETİŞİM

Merkez Ankara Ofisi
BİTES Savunma Havacılık ve Uzay Tekn. ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulv. No:280/G Kat:4 No:411 PK. 06530 Çankaya/Ankara

T: +90 312 210 12 56
M: +90 (541) 397 15 10
F: +90 312 210 12 58