M60 Zırhlı Tank Sürücü
Eğitim Simülatörü

Project Description

2003 yılında M60 Tank sürücülerinin eğitimi için Zırhlı Birlikler Okuluna bilgisayar tabanlı simülatör geliştirilmiştir. Proje kapsamında görüntü üreticisi altyapısı her hangi bir yabancı yazılım kullanmadan tüm milli tesisler kullanılarak geliştirilmiştir. Sistem bilgisayar tabanlı olarak kurulmuştur ve simülatörler tarafından kontrol edilen, elektrik mühendislerimiz tarafından hazırlanan ve M60 tank sürücüsü için önemli olan göstergeler, ikaz lambaları ve anahtarlar donanım için tasarlanmıştır. Ağ teknolojileri, birçok sürücü için aynı simülatörde çalışmak için oluşturulmuştur. Simülasyonun altyapısı için uydu görüntüleri kullanılmıştır. Senaryo düzenleyicisi, eğitim gören kişilerin önceden hazırlanan modelleri yerleştirmesi için üretilmiştir.

  • Services:

    • simulation/simulators

BITES HAKKINDA

BİTES Savunma ve Havacılık, 100 kişilik uzman kadrosu ile milli ve yüksek teknoloji odaklı bir savunma sanayi şirketidir. Gerekli uluslararası sertifikalara sahip olan BİTES; Yapay Zekâ, Sürü Zekâsı, Robotik Sistemler, Giyilebilir Teknolojiler, Artırılmış Gerçeklik, Görüntü ve Sinyal İşleme gibi teknoloji alanlarında çok daha yenilikçi projeleri gerçekleştirmek maksadıyla, 2015 yılında AR-GE Merkezi unvanını da alarak çalışmalarını sürdürmektedir. BİTES Savunma ve Havacılık hâlihazırda; Savunma, havacılık ve uzay endüstrilerinin gereksinimlerine yönelik Eğitim/Simülasyon çözümleri, Artırılmış Gerçeklik altyapı ve uygulamaları, Küresel İstihbarat ve Uzaktan Algılama yazılımları ile görev kritik sistemler için gömülü yazılımlar geliştiren teknoloji tabanlı yenilikçi bir şirkettir.


İLETİŞİM

Merkez Ankara Ofisi
BİTES Savunma Havacılık ve Uzay Tekn. ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulv. No:280/G Kat:4 No:411 PK. 06530 Çankaya/Ankara

T: +90 312 210 12 56
M: +90 (541) 397 15 10
F: +90 312 210 12 58